środa, 30 września 2009

Testy na maklera papierów wartościowych


Wiemy już jak wygląda sam egzamin, znamy też zakres wymaganej literatury oraz rozporządzeń i ustaw, pora więc zapoznać się z pytaniami jakie padły na dotychczasowych egzaminach.

KNF ponownie przychodzi nam tutaj z pomocą, publikując na swojej stronie internetowej testy wraz z odpowiedziami z lat poprzednich w formacie pdf. Jest ich tam dość sporo bo od roku 2000, na chwilę obecną link prowadzący do tych testów znajduje się TUTAJ

Warto się z testami zapoznać już na samym początku by wiedzieć czego się spodziewać na egzaminie (jeśli ktoś się nie zniechęcił zakresem literatury to ostatnia próba przed nim teraz).
Przede wszystkim należy pracować z testami podczas nauki do egzaminu, dzięki temu będziemy wiedzieć na jak bardzo szczegółowe – bądź ogólne – pytania musimy się nastawić, co zacznie ułatwi naszą pracę.

O ile z pytaniami teoretycznymi wątpliwości nie będzie to problem może się pojawić w przypadku zadać – fakt, że mamy podaną poprawną odpowiedź nie sprawia, że umiemy sami rozwiązać zadanie.
Metodę i sposób rozwiązywania możemy znaleźć na forach internetowych, jak choćby na investock.pl (jest tam kilkunastostronicowy temat o tym, radzę przejrzeć cały) oraz goldenline.pl.
Sam będę korzystał z obu i z czasem kompletował odpowiedzi do każdego pytania matematycznego.

Raczej nie widzę sensu publikacji tych kalkulacji na blogu, zwłaszcza że sam wezmę je w większości z internetu, ale w razie wątpliwości proszę pisać.

5 komentarzy:

 1. Bry!

  Znalazłem Twój komentarz na innym blogu, dotyczący umorzenia kredytu studenckiego. Czy mógłbyś podać jakieś szczegóły? Przyda mi się to niedługo... Mój mail: abraxas(at)o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny pomysl na bloga. Trafilem tutaj przypadkiem i rzeczywiscie wszystko zebrane w jednym miejscu. Sam zastanawiam sie nad egzaminem, zobaczymy jak bedzie:) Pozdrawiam i zycze wytrwalosci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. witam prosze o kontakt autora bloga na email
  vecterx@gmail.com
  w sprawie dotyczacej funkcjonowania bloga

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki z zainteresowanie, dodałem obok mój adres email jakby ktoś tak jak Grzegorz szukał kontaktu mailowego.

  Następny wpis będzie o szkoleniach maklerskich, czy je robić i gdzie.

  OdpowiedzUsuń