sobota, 17 kwietnia 2010

Zostać maklerem chce coraz więcej osób.

Marcowy egzamin na maklera ustanowił nie tylko rekord w ilości osób które go zdały, ale także w liczbie kandydatów przystępujących do egzaminu.
162 osoby zdały, a chętnych zgłosiło się 487 - najwięcej od 7 lat.

Ważne jest wzrost stosunku osób zdających do przystępujących do egzaminu. Poziom trudności, jak twierdzą sami kandydaci, nie zmienia się od paru lat, a mimo to liczba zdających wciąż rośnie. Wynika to z coraz lepszego przygotowania kandydatów, nie bez znaczenia jest też rozwój polskiego rynku kapitałowego. W internecie można znaleźć dane mówiące, że jeszcze dziesięć lat temu na 3,000 osób zdawało 300, co jest słabym wynikiem porównując do ostatniego egzaminu.

Coraz większym powodzeniem cieszą się kursy przygotowujące do egzaminu (szerzej pisałem o nich tutaj), o czym świadczy choćby przyrost ośrodków świadczących tego typu usługi.
Kurs na maklera można zrobić już praktycznie w każdym dużym mieście w Polsce.

Zainteresowanie egzaminem na maklera będzie rosnąć w miarę zbliżania się do kolejnego terminu, który wypada tradycyjnie na jesień. Zainteresowanym radzę jak najszybciej zapoznać się z zakresem materiału, bo nauki jest sporo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz